calebpbrooks calebpbrooks
  • 10-01-2022
  • Business
contestada

Madeline purchased 8 songs on iTunes for $1.29 each. What was the total amount she spent?

Respuesta :

lilymannering
lilymannering lilymannering
  • 10-01-2022

Answer:

$10.32

Explanation:

If one song costs $1.29, and she buys 8 of them, you would multiply 1.29 by 8.

Answer Link
ssacarafitions
ssacarafitions ssacarafitions
  • 10-01-2022

Answer:

it would be $10.32 in total

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASEEEEE Koji is installing a rectangular window in an office building. The window is 8 2/3 ft The formula for the area of a rectangle is A = bh. What is
Sally's soccer team played 40 games and won 15 of them. What percent did the team win?
What does "apartheid" mean in Afrikaans?A) AloneB) DiscriminationC) InferiorD) Separateness
why did the british government establish new policies
8x + 6y = 10 5x - 3y = 2.2 Which statement about the system of equations is true?
Select all that apply. From the choices below, select the descriptions, plants, and animals that are characteristic of the grassland biome. mild temperatures la
Light falling on the blind spot is not detected because it is the point where the retina connects to _______. Rods Cones The optic nerve The vitieous humor
which of the following formulas can be used tro calculate mechanical advantage
Betty's Bakery sells donut holes at $2.00 for 5 boxes. Shari's Sweets sells 6 boxes of donut holes for $2.30. Which store has the better buy?
What keeps the Earth's atmosphere from floating away? A. Earth's gravity keeps the air molecules of the atmosphere from escaping the area surround Earth B. The