jamilachowdhury jamilachowdhury
  • 07-01-2022
  • Mathematics
contestada

I need your help please

I need your help please class=

Respuesta :

2025bellikar
2025bellikar 2025bellikar
  • 07-01-2022

Answer:

Brand A is 4 cents cheaper per ounce.

Step-by-step explanation:

2.88 divided by 12 ounces is 24 cents per ounce.

4.48 divided by 16 ounces is 28 cents per ounce.

28 -24 =4

Answer Link

Otras preguntas

Where and when was Franklin Howard Scobey born?
Jcfj BBB fjjffjfjjfjffjjffjfjfjf
7) Reste 32, al cuádruple de 10​
Where was Gideon buried? a) Ophrahb) Succothc) Penueld) Shechem
Senior Leaders will make sure that inspecting personnel are not from where? a) Their own department b) Competing organizations c) Allied departments d) Regulato
The purpose of ____________________ is to demonstrate a true picture of your company's cash flows and assets, liabilities, and net worth?
The air is cool and still. Which revision below includes a prepositional phrase? The early morning air is cool and still. The air is cool and still but n
alice and bob decide to meet up for coffee between 4 pm and 5 pm. what is the probability that they arrive at the coffee shop within 15 min of each other?
What is the most important function of visualizing chromosomes with a karyotype which do you think is easier to identify on a karyotype - changes in chromosome
The enterogastric reflex serves to __________? 1) relax the stomach in preparation for swallowed food 2) stimulate acid and enzyme secretion when food enters th