Respuesta :

Answer:

Ted's Organic Market

Step-by-step explanation:

Calculate the unit cost ( price per pound )

From the table using $16.50 for 6 lbs , then

unit cost = $16.50 ÷ 6 = $2.75

From the graph using $8.40 for 3 lbs , then

unit cost = $8.40 ÷ 3 = $2.80

Ted's Organic Market has the better price