KC145
KC145 KC145
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Little help please...?

Little help please class=

Respuesta :

hparedes2121 hparedes2121
  • 10-12-2021

Answer: The answer is B

Step-by-step explanation:

It's B because every pound is $14 and for C it looks similar, until you add another pound and then option B becomes $28 per 2 pounds and option C becomes $25 per 2 pounds. Therefore, the answer is B

Answer Link

Otras preguntas

Tell whether the two ratios are proportional 7/11, 42/60
Which example best represents the adhesion, cohesion, and surface tension of water?
Tomas makes a balloon sculptures at a circus. In 180 minutes, he uses 253 balloons to make 36 identical balloon sculptures. • What is the unit rate for bal
why can color alone be used to identify most minerals?
Angela swims 480 meters in 40 minutes what is her unit rate
What rate does not belong out of these, 60 mi/h, 88 ft/s, 500 ft/min, and 1,440 mi/day
why do testes make sperm
Which sentence contains an interjection? a) Peggy, would you pass me the peas? b)Solving the problem was easy, my dear sister! c)Let’s go to the circus! d)O
Reserved powers are granted to the national government by the U.S. Constitution granted to state governments by the U.S. Constitution not given to the national
rob quit a job working 20 hours per week at a subway sandwich shop to make sandwiches himself in his college dorm room that he sells to hungry students. if he h