Seudónimo Seudónimo
  • 08-12-2021
  • Mathematics
contestada

JoAnn bought 18 apples for $12.42. What was the price for 1 apple?

Respuesta :

random431y
random431y random431y
  • 08-12-2021
0.69 cents just divide them :)
Answer Link
scollare
scollare scollare
  • 08-12-2021

Answer: $1.45

Step-by-step explanation:

18/12.42 = $1.45

Answer Link

Otras preguntas

Munn v. Illinois was a Supreme Court case decision that held: O a. Labor unions did not have the right to strike if it put the public health, safety, or securit
write the domain and the range of the function as an inequality, using set notation, and using interval notation. also describe the end behavior of the function
. It is illegal to yell out “Fire” in a crowded movie theater. Fact or Opinion Explain: _____________________________________________________________
What type of part of speech is order.
What number is 10th times as much as 17.1
In your OWN WORDS define Estates General.
QUESTION 2 "New" immigration in the late 1800s can be characterized by A. All of these. B. individuals speaking primarily Slavic and Romance languages. C. immig
Pls help will mark brainliest
Is it possible to produce a blood type AB from blood type A and B
What did Miss Ross do before she became an Art Teacher?