kyrageorgevits80 kyrageorgevits80
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

Khloee spent $55.23 on a 12 pound box of apples. How much did the apples cost per pound?​

Respuesta :

wcgrammer118
wcgrammer118 wcgrammer118
  • 07-12-2021

Answer:

4.603/Lb

Step-by-step explanation:

$55.23 / 12 = 4.603/Lb

Answer Link
addynicole2306
addynicole2306 addynicole2306
  • 07-12-2021
$55.23 / 12 = $4.60
Answer Link

Otras preguntas

12/36 in simplest form
Besides the closeness to the Indus River, what other geographical feature might have influenced the choice to settle in this region?
What were two things severely hurting the Soviet economy just prior to its fall? A)The agricultural and manufacturing sectors were not meeting peoples' needs.
In Towards a True Refuge, what 2 things are necessary for the happiness of mankind? a. structure and rules c. love and wealth b. religion and relationships d
what is a moral issue ?
in a group of 29 children, there are twice as many boys than girls. How may girls are there?
Which type of tax is applied only to particular goods? A. excise tax B. income tax C. estate tax D. general sales tax
an experiment is done to see the health effect of large amounts of asprin on rats. each rat gets 22 grams of asprin. if 60 rats are used in the expriment how ma
Alexander the Great’s military campaign lasted for _____ years. a. 2 b. 5 c. 10 d. 12
How did feudalism help Germany