alexandermarin11111 alexandermarin11111
  • 06-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-pound bag of cat food costs $13.93. What is the unit price?

Respuesta :

SS1344A
SS1344A SS1344A
  • 06-12-2021

Answer:

$1.99 is the unit price

Step-by-step explanation:

13.93 divided by 7 determines the unit price

Answer Link

Otras preguntas

what would be next in the sequence? 6, 8, -32, -30, 120
list 5 different limiting factors that may exist for sea otters
Where is the pronoun and antecedent in this sentence? I can not locate a pronoun but my teacher says there is one in the sentence. Most of the people in the roo
how division of labour could be used to make clay pots
write down the 5th term in the sequence given by t(n) = n^2 +2n
Which of the following is the most common for of government found in south and Southeast Asia
what is 100000 divided by 23890
questions one Thur four only bs
In 8-10, a teacher gave a test with 50 questions,each worth the same number of points. Donovan got 39 out pf 50 questions right.Marcci score was 10 percentage p
Factor completely. 6y^2-5y+1