flook
flook flook
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

*URGENT* I seriously need help with this, the problem is in the attachment.

URGENT I seriously need help with this the problem is in the attachment class=

Respuesta :

justinekorb
justinekorb justinekorb
  • 10-01-2017
24? 2 different size balloons, 4 colors, 3 different ribbons, 2x4x3   ? Not sure, if you'd like you can make a chart and label them all.


Answer Link

Otras preguntas

Four things that were damaged ween mount etna erupted were
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
If 2x^2 + 6x = 36, what are the possible values of x ?
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
what is 3.36 rounded to the nearest hundreth
Use elimination to solve the system:6x-4y=6-6x+3y=0
why do volcanoes erupt in the part of the world where Mont  Isle is located??
A sailboat has a mast that holds a triangular sail.The sail has a base of twelve meters and a height of nine meters. The cost of the sail is $15 per square mete
If the potential energy and the kinetic energy are not the same, where did the leftover energy go?
Four things that were damaged ween mount etna erupted were