Carsontumbusch13 Carsontumbusch13
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 16 oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost A-$0.075/fl.oz
B-$0.125/fl.oz
C-$0.36/fl.oz
D-$0.40/fl.oz

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-01-2017
$2.00/16 fl oz hope it helps
Answer Link
keirarae2005
keirarae2005 keirarae2005
  • 28-12-2018

Answer:

The answer is B-$0.125/fl.oz

Step-by-step explanation:

$2.00/16 = $0.125/1

Answer Link

Otras preguntas

Aubrey wants to buy a new coat that has a regular price of $185. This weekend the coat is on sale at a 33% discount what is the sale price of the coat?
fatima is wrapping a gift box for jer nephew's birthday. The boxe's dimensions. ate 16 inches long by 10 inches wide by 5 inches high.what is the surface area
Substances whose atoms readily give up electrons are considered to be which of the following?
What professional football team is the square of a prime number
constitutional adendment that outlawed slavery
how to write 214 135 in words
some one plz help What is the difference? 1/6 - 5/8 a. -19/24
which fractions are equivalent to - 4/9 ? Choose all answers that are correct. A. -2/5 B. -8/18 C. 16/-36 D.20/45
how many times does 8 go in 400
why are dna and dna replication important