Seudónimo Seudónimo
  • 09-01-2017
  • Mathematics
contestada

Ginger bought 4.6 ounces of cinnamon. She paid $0.40 per ounce.

How much did Ginger spend on the cinnamon?

Respuesta :

24242424242424242424 24242424242424242424
  • 09-01-2017
Ginger spent $1.81 on cinnamon.
Answer Link
miahernandezpena112
miahernandezpena112 miahernandezpena112
  • 09-01-2017
1.81 hoped I helped
Answer Link

Otras preguntas

An unborn baby is often most vulnerable to prenatal environmental influences before a woman even realizes that she is pregnant. This vulnerability occurs during
please help with this question find the outlier!!
what figurative language is The cake was talking to me. Alliteration Assonnance Hyperbole Onomatopoeia Simile Metaphor Personification
Read the phrase. meanwhile, with the golden and yellow How should the writer revise the phrase to make it a clause? by adding a subject and a verb by deleting t
A hurricane that has winds between 74 and 95 miles per hour and causes some damage would be classified as a Category _______ storm. 1 3 2 4
PLEASE HELP I REALLY REALLY NEED HELP I'll literally give someone brainlest if they get the question right
All powder laundry detergent is packaged in small 2 oz. packets so it will be more affordable for low-income consumers. All detergent convenience packets are sm
There are two labeled weights of 4 grams and 12 grams. The three circles each have the same weight. what is the weight of each circle in grams? show your thinki
what is minimalism and why it has become a movement ​
What is the current in a 160 V circuit if the resistance is 2