ghu1477
ghu1477
06-01-2017
Mathematics
contestada
Please help me asap
Respuesta :
Danielh42
Danielh42
06-01-2017
The bagels would each cost $1.25, because you would divide 20 by 16 and get 1.25. so, i guess the equation would look like this:
20/16 = p
the p stands for price.
i hope this helped.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
The federal government’s 2011 fiscal year begins on _____.
Relative dating methods help scientists to _____.
How long should you grow your hair before dreads?
Carla earned 322 points out of 340 grade points in her environmental science course. how many grade points did she earn?
What idea was the centerpiece of FDR's New Deal, with which he hoped to reverse the depression?
true or false if you are.parked on the side of the road and nees assistance you should raise your vehicle's hood
The amount of money paid out of earnings that is divided among shareholders.
What is the contraction for de + le? de le or du
Why is war is peace freedom is slaver and ignorance strenght ironic?
What is one common function of an arthropod’s antennae?