matisabigail85
matisabigail85
09-11-2021
Mathematics
contestada
4 boxes of pasta at $1.25 each
Respuesta :
nburk
nburk
09-11-2021
Answer:
4 * 1.25 = 5
Step-by-step explanation:
4 boxes of pasta (4) at 1.25 (1.25) 'each' (*)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Compare the relationship between carrying capacity and limiting factors
Right triangles 1,2 and 3 are given to its all their angle measures and approximate side lengths Choose one answer: 4.5 units 5.4 units 9.1 units 10.9 units
help me please :( I need this rlly badly no cap
Surely the slave spoke the master. who is the slave and who is the master. ( The return of lion) A Jai Singh and Aurangzeb B jai singh and Shivaji C sambhaji
How many groups of tens would represent the value of the digit 4 in the number 14752? A. 4 B. 40 C. 400 D. 4000 show me why
Hello, in my class I need to do an interview with a teacher who has worked with dual-language learners. So can someone help me with those questions? 1. What i
1.1.1. Define the human rights violation that you have chosen 1.1.2. Give a description of a recent (2019-2021) example of how this problem has displayed itself
A spinner and 4 cards are shown below: A spinner with 5 equal sectors is shown in the figure. The colors Green, Blue, Purple, Yellow, and Red are marked on it.
sunita said,´´This dress cost is expensive.
A bakery had 14 bran muffins, 19 banana muffins, and 23 pumpkin muffins left at the end of the day. The leftover muffins were placed into boxes of assorted muff