mathgames857
mathgames857 mathgames857
  • 08-11-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me with this question

Please help me with this question class=

Respuesta :

EISHANnyc
EISHANnyc EISHANnyc
  • 09-11-2021

Answer:

For every 3 dollars donated, one puppy is adopted

Step-by-step explanation:

so rise would be money, run would be number of puppies adopted

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is NOT a necessary step to effectively prioritize goals?
Even though you were not born during 9/11 how is it still effecting you today? Provide 3 examples/ reasons.
In basketball some baskets were worth two points.others are worth 3 points.in one game the ratio of three point baskets to three point tries for one team was 3:
Which terrestrial biome has the greatest diversity of life?
the product of of five and a number is twenty
what is the unit rate for $299 for 4 tires
What is expression is equivalent to (3x 2 sq - 6x - 4) - (x sq2 + 5x - 4) ?
How do i go about this. I need ides
400000 + 60000+5,000+100 in words
Which of the characteristics above do you use most often?