staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following conditions are NOT applicable to the Hardy-Weinberg Equilibrium?
Write an inequality for each situation There are at least 24 pictures on the roll of film.
What fraction of a full turn is one degree
How did the Great Depression eventually change Germany politically?
what is a number cubed is 48
Approximately how many different journals (technical periodicals) comprise the primary literature of biology? a. 900 b. 9,000 c. 90,000
If the circumference of a circle is 8 pi what is the area of the circle
Why do you think that parasitism exists, when one of the organisms is harmed by the relationship?
I have 18 ones 15 hundreds 15 tens 8thousands what number am I
Which was NOT a motivation for European exploration in the fifteenth and sixteenth centuries? A:the desire for wealth B:ottoman control of the Silk Road C:the r