munamalamnsoori
munamalamnsoori munamalamnsoori
  • 09-10-2021
  • Mathematics
contestada

please help meeeeeeeee

please help meeeeeeeee class=

Respuesta :

NotNav
NotNav NotNav
  • 09-10-2021

Answer:

3.32 dollars/gallon

Step-by-step explanation:

Simply divide the cost by its corresponding amount in gallons

15.77 ÷ 4.75 = 3.32

19.92 ÷ 6 = 3.32

etc etc

Answer Link

Otras preguntas

Which measurement has the LEAST capacity?
You will design a machine that will coach the novice gambler to play with the best strategy against the "house" in a traditional card game: single-deck Blackjac
What can robots do at school?; What will schools in the future be like?
6 Solve 8(12-3/4x)>82 and graph the solution set. (THE > HAS A LINE UNDER!!!)
If P is the incenter of A JKL, find each measure. K 10 M P 7 17 32" 22' L
the price per theater ticket was $2. in an effort to increase total revenue, the theater company raised the per-ticket price to $3. this decision was
Enter the rate of change of y for the unit change in x
Find the area of semicircle
draw the product s of the following reactions
A ball is thrown upward at a speed of 30m/sec from a altitude of 20m. what is the maximum height of the ball?​