al80387
al80387 al80387
  • 08-10-2021
  • Mathematics
contestada

Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp pls

Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp pls class=

Respuesta :

delsieann1 delsieann1
  • 09-10-2021

Answer:

Coffee Beans to Go is cheaper, selling coffee at $4.75 per pound.

Step-by-step explanation:

The graph is cruddy and hard to see but! when you go to 2 pounds and then up the the cost, it's $9.50. 9.50/2= 4.75. kapeesh??

Answer Link

Otras preguntas

Write approximately 100 words reflecting on your 7-question Reading Strategy activity. How correct were your first two predictions? What questions worked for yo
How would you tell your crush you like them or would you even tell them?
What was a major factor that helped Washington’s population to increase after 1883? due today
Esta mañana_________un fuego (fire) en el bosque (forest). - hubo - había
The sum of two numbers is 58. Twice the second number subtracted to four times the first number is 28. Find the two numbers.
Which account earns more intrest
Which sentence correctly uses punctuation to separate items in a series? Every fall, the leaves turn an array of colors like crimson, maroon, and russet. I saw
Anna built a prism (Prism A) out of a cube of wood. The side length of the cube measured 18 inches in length. Anna built another prism (Prism B) with the same d
How is an endothermic reaction identified?
i need help asap! math problem