alexcera0510
alexcera0510 alexcera0510
  • 07-10-2021
  • Mathematics
contestada


Cheryl bought 16 pounds of apples for $12. How much did it cost per
Sund of apples?
$192
$0.75
$1.33
$28

Respuesta :

madisonfaas
madisonfaas madisonfaas
  • 07-10-2021

Answer:

.75

Step-by-step explanation:

$12 / 16 = $0.75

Answer Link
eli041906
eli041906 eli041906
  • 07-10-2021
$0.75 is your answer if you just multiply
Answer Link

Otras preguntas

What is the LCD of -1 2/8 and 2 3/4?
en cote d'ivoire vous ___ beaucoup de cocotiers sur les plages A. Voit B. Voyons C. vois D. voyez
Read the following sentence from Hard Times by Charles Dickens: The piston of the steam-engine worked monotonously up and down, like the head of an elephant in
Test help picture below problem 4
What makes a culture unique ?
Write an expression that is equivalent to 1.5a +4.7+0.25a-0.3-0.5a
i’m confused … i need helo
A bag of oranges weighs 3/5 pounds. How much do 1 3/5 bags weigh?
A government in which citizens make the decisions is a
Why is glass a good insulator?(1 point)