keithwimmer keithwimmer
  • 12-09-2021
  • Geography
contestada

Jason bought x bags of cherries for $4 a bag. He paid with $40. What was his change

Respuesta :

fafsayaar fafsayaar
  • 12-09-2021

Answer:

0

Explanation:

Answer Link
24holmesselmh
24holmesselmh 24holmesselmh
  • 12-09-2021

Answer:

The answer is 36.

Explanation: You first start off with $40. Then you pay (or subtract) $4 from what you originally had. So 40 - 4 = 36.

Answer Link

Otras preguntas

the energy available for use by the cell is obtained from the life function of
why do third parties usually not last very long in the american two party system
Which sum is rational? A. π + 18 B. √25 + 1.75 C. √3 + 5.5 D. π + √2
A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of socks​?
If the price of a hockey stick is $20 before tax is added on and the tax is 15% what will the final price of the hockey stick be?
Can someone please explain
Which diagram shows a pair of electrons that have opposite spins?
"---------------" became a rallying cry in the colonies because the colonists resented Parliament's taxing them without their consent
The second ionization energy of lithium is much greater than the first ionization energy
the sum of twice a number and a second number is 61. the second number is 17 less than four times the first. what are the two numbers?