carrie68 carrie68
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Kacie joined a cooking class that cost $50 a month with a one-time enrollment fee of $25. Which statement are correct?

Respuesta :

KpopStan15 KpopStan15
  • 10-09-2021
C = cooking class
M = $ per month

Answer:

C = 50m + 25
Answer Link

Otras preguntas

18 tens 20 ones equals
2. I am building a patio. Each section of my patio requires 1/3 of a cubic yard of concrete. The concrete truck holds 2 cubic yards of concrete. How many sec
Find the cost of 12 sweets if 2 sweets cost 5p
What were the three provisions of the Intolerable Acts?
Which one of the following genres presents the author's personal ideas and feelings about a particular topic? A. Novel B. Poem C. Short story D. Essay
What happens when a chlorine atom gains an electron in its outer energy shell?
Why did it take so long for early people to reach South America
Find the cost of 12 sweets if 2 sweets cost 5p
In general, the most materially advanced and developed countries are focused on extensive development of the _______ sector of their economy. A. quaternary B.
By law, all tax laws must originate with the A. House of Representatives. B. IRS. C. Senate. D. President.