Respuesta :

Answer:

$69.75

Step-by-step explanation:

Multiply $2.25 by 31 students

the tecaher will spend $69.75
explanation:
you times the cost to the amount of students so 2.25 x 31= 69.75 thus that is how much she needs to spend