rinn3gan
rinn3gan rinn3gan
  • 09-07-2021
  • Mathematics
contestada

If you know the answer to any of these please Ill mark brainliest.

If you know the answer to any of these please Ill mark brainliest class=

Respuesta :

loconte loconte
  • 09-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1) 2/9 = 185/x

  2x = 1665

x = 832.5 or 8.325 meters

2) unit rate is the cost of one unit

i.e a dozen eggs cost $1.20 that

would be 10 cents each

3) 300 tissues for $3.75 vs. 250 for $2.99

one is 1.24 cents per tissue

the other 1.19 ... the 250 package is a better buy

Answer Link

Otras preguntas

Tristan drove 840 miles in 12 hours how far could he drive in 3 hours
A watermelon at the grocery store weighs 4.5 kg. How much does the watermelon weigh in pounds and ounces?
sarahs volleyball team won 12 games of their first 18 games. if the continue to win at this rate, how many games will they lose if they play 36 games
Choose the answer. Which best uses evidence to describe the purpose of "If Anne Frank Only Knew"? A: The purpose is to entertain; the evidence is that the autho
How much money should be deposited today in an account that earns 3 % compounded semiannually so that it will accumulate to $8000 in three? years
how much of each ingredient would you need to make an identical recipe that serves 18 peoole
Please help ASAP and only legit answers
Given X(4, -7). What are the coordinates of X" if X"=R----A. (-4, 7)B. (0,9)C.(-4,9)D.(0,-7)
How would you describe Daniel Hale Williams behavior and personality? How is this different from the other scientists?
What hunting tool of the early Americans has been found