179745 179745
  • 09-06-2021
  • English
contestada

a bakery offers sale price of $2.25 for 4 muffins. what is the price per dozen

Respuesta :

kweenshae101
kweenshae101 kweenshae101
  • 09-06-2021

Answer:

$6.75 per dozen

Explanation:

one dozen is 12

4×3=12

2.25×3=6.75

Answer Link

Otras preguntas

218 rounded to nearest ten435 pounds rounded to nearest hundred pound 739 is closer to              that is to              .739 rounded to nearest hundred
what is 363 rounded to the nearest tens and hundred.
How did Carnegie’s early job with the railroads greatly contribute to his success in the steel business?
why is the caste system a central part of hindu religion
Which of the following had the greatest influence on the Middle Ages?EconomicSocialPoliticalReligiousinclude at least two pieces of evidence to support your con
a rectangular plot of land has a perimeter of 680 feet. the land is 60 feet longer than it is wide. find the length and width of the land. ( with matrices if yo
what is 20.06 rounded to the nearest tenth
what is 32,879 rounded to the nearest thousand
Scientists believe that early human beings may have originated in
What is 194753 decreased by two thousand