iluvbianca iluvbianca
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me pleaseeee

6th grade math help me pleaseeee class=

Respuesta :

KyanLin
KyanLin KyanLin
  • 08-06-2021

Answer:

First one.

Step-by-step explanation:

0.3/3=0.1 ==> 0.1$ per meter

0.77/7 ==> 0.11$ per meter

The first option is cheaper, therefore better to buy if you agree with "the cheaper. the better".

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me/ show the steps
i have a coding assessment and it runs fine but it says that the program is running for too long how do i fix it?
Find the coordinates of point P, that lies - of the way on the directed line segment AB where A(-2,5) and B (4, 9).
What is Carrier Sense on Multi-Access (CSMA) and why is it necessary?
3.1 Explain what is meant by the term free fall. (2) 3.2 Write down the time taken by the brick to reach its maximum height after falling off the pallet.​
The owners of a corporation are called
£500 is invested at 12.3% compound interest per annum. How many years will it take for the initial investment to double in value? Give your answer in years.
The 14th Amendment granted full citizenship rights to _________.
What is causing the rising number of skin cancer cases attributable to tanning beds? Check all that apply. People do not understand that using a tanning bed is
We often burn fuels for cooking. Name some different fuels used for cooking