nighttimexx
nighttimexx nighttimexx
  • 06-06-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph at the top to figure out the question. If someone could help they would be great! And brainliest.

Use the graph at the top to figure out the question If someone could help they would be great And brainliest class=

Respuesta :

depresso13
depresso13 depresso13
  • 06-06-2021

Answer: A

Step-by-step explanation:

Each gallon costs 3 dollars.

8(gallons) times $3(for each gallon) = 24(dollars).

Answer Link

Otras preguntas

A 61 kg zebra is traveling 8 m/s east. What is the zebra’s momentum?
We call a number special if every digit in the number either is a 1 or borders a 1. for example, 11111, 13, 141, 1441, 515151, and 101 are all special, but 1000
Ivana drove 440 miles using 16 gallons of gas at this rate how many miles from she drive using 14 gallons of gas
What is a8 for the geometric sequence 6,561;−2,187;729;−243;…6,561;−2,187;729;−243;….
Segments of transferred from parent to offspring are called genes.
Explain three harmful effects of poverty on one's personal health?
PLEASE HELP!!!! IMAGE ATTACHED find the value of x
Classifying the characteristics of dna, mrna, and trna determine from the description if each characteristic applies to dna, mrna, or trna . then click and drag
What impression did Gulliver make on his majesty and the whole board?
Doodle inc., a renowned interior design services company, tries to increase its customer base through web presence. it regularly posts its interior decorations