petalblanford petalblanford
  • 06-06-2021
  • English
contestada

Mr. Ott paid $25 for 4 students to go the zoo. How much would it cost for 25 students

Respuesta :

arhanrao06
arhanrao06 arhanrao06
  • 06-06-2021

Answer: It would cost 156.25 im pretty sure

Explanation:

Answer Link
sofiahemed22
sofiahemed22 sofiahemed22
  • 06-06-2021

Answer:

4 students = $25

25 students = ?

25 × $25 = 625

625 ÷ 4 = $ 156.25

Answer Link

Otras preguntas

A logical, systematic approach to the solution of a scientific problem 1. Scientific Method 2. Scientific Law 3. Chemistry 4. Experiment
why did the us join in world war one and two
What is the range of the relation (-3,6),(5,2),(-1,-5),(6,-3)
figurative language a. the feelings associated with a word b. connotation c. denotation d. repetition
When you use your senses to obtain information you make this A. Experiment B. Chemistry C. Matter D. Observation
It Refers to the emission of electrons from a metal when light shines on metal. Example: static electricity
find the multiplicative inverse of -10
does a light bulb with a greater wattage have a greater brightness
Provide three unique examples of polynomials of varying degree and classification. State the classification and degree of each. (ie. 3x3+2y2x2 classification: b
How do the characteristics of living things contribute to an organisms survival