ianpoopsalot ianpoopsalot
  • 09-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds costs $11.25?

Respuesta :

Makiyolin
Makiyolin Makiyolin
  • 09-12-2016
$13.95 , because if the price of cheese is 1.24 then u times it by the pounds cost which this case $11.25 once u multiply that u r left with $13.95 as your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the figure shown below?
Need help with this question
1/3 x=5/1 show your work
Poe is acknowledged as the inventor of which literary genre?
HELP MEEEE PLEASE IM BAD WITH WORD PROBLEMS
Which equation represents the formula for the general term, gn, of the geometric sequence 3, 1, 1/3, 1/9, . . .?
9) Morgan has an investment worth $130,000 dollars after 20 years. If his original investment was for $50,000 what must the interest rate have been?
How and why did the separate British colonies (and later states) form a tighter and tighter unit in the period from 1754 to 1815 ? Give at least three examples.
At a fair, Bob draws caricatures. He pays the fair $30 for space to set up a table and $2 for each drawing he sells. Write and graph an equation to represent th
I need help!!!!!!!!!!!!!!!!