taylorshaneka55
taylorshaneka55 taylorshaneka55
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

Michelle brought an apple cut in 4 for $0.10 per piece. How much should she pay for 3 dozen pieces​

Respuesta :

riveringregret riveringregret
  • 10-05-2021

Answer:

$0.10 per piece means $0.40 for 1 apple there are 12 in a dozen so multiply it by 12 which would be $4.80 for a dozen multiply again by 3

$14.40 for 3 dozen I'm pretty sure

Answer Link

Otras preguntas

lzzy had 12 guitar strings on monday. by friday, she had 3 what is the percent of change?
Assume a user datagram connection sending 500 bytes to a client. the first byte is numbered 501. what is the sequence number of the segment if all data is sent
petunia has 4 friends now. last year she had 16 friends. what is the percent change?
Based on the historical context, what point is Hopkins making about unemployment?
why would the South believe Lincoln was out to end slavery?
What is the completely factored form of polynomial 5X cubed +20 X squared plus 2X +8
Consider two solutions: one formed by adding 10.0 grams of glucose (C6H12O6) to 1.0 L of water and another formed by adding 10.0 grams of sucrose (C12H22O11) to
How many quarts of a 50% solution of acid must be added to 20 quarts of a 20% solution of acid to obtain a mixture containing a 40% solution of acid? Answer: qu
Which is more, 1,061 feet orof a mile?of​
Which scientific activities will Juno conduct on its trip to Jupiter?