bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

if an emergency vehicle on the side of the road has its lights on you must
Find f (-2). f (x) = 5x
When two events are mutually exclusive, why is P(A and B) 0? Explain.
Need help with this please
if y varies directly with x and y is 14 when x is 12 what is the value of x when y is 35
Dialect helps to do all of the following EXCEPT: A. Add more realistic features to the story B. Set a specific tone to the story C. Allow the reader to make inf
Use the given function to find the requested information. Find f (2). f (x) = 5x
snake and the mirror summary​
who is the manager of medicare​
How many more people can sit on four 777 aircrafts than on four 767 aircrafts?