memphiscantu2
memphiscantu2 memphiscantu2
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

a farmers market sells apples for $2.30 per pound. what would be the cost of 3 2/5 pounds of apples

Respuesta :

maco05745 maco05745
  • 07-04-2021

Answer:

7.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
calistaabrigo
calistaabrigo calistaabrigo
  • 07-04-2021

Answer:

7.20 or 6.90

Step-by-step explanation: most likely 7.20 because 3 pounds of apples is 6.90 so adding a half to that would be 7.20

Answer Link

Otras preguntas

draw a model to represent the problem. 2/3 divided into 1/3 size pieces. how many 1/3 pieces will be in 2/3?
how many sperm do you make from one spermatogonia
Which is greater 5/6 or 5/8
* Write (2 paragraphs) on How the tradition of throwing out the ball by the President of the United states (POTUS) benefit and baseball
What does popular sovereignty mean?
What is the foundation to relative dating
10,000 less then 12,846
a gym holds one 60- minute exercise class on Saturday and several 45 minute classes lasted a total of 285 minutes. write a equation to find the number of weekda
How does the Gray Wolf grow? (please be specific)
How did nationalism contribute to World War I?