Seudónimo
Seudónimo
14-11-2016
Mathematics
contestada
HELP ME PLZ THIS IS HARD FOR MEEEEE thx!!!
Respuesta :
hannahh2915
hannahh2915
14-11-2016
It would cost $10.50 for 4 hours. $5.50= 2 hours and $2.50= per hour after two so 5.50+2.50+2.50 = $10.50
Answer Link
Аноним
Аноним
15-11-2016
$5.50 per hour x 2 hours + $2.50 per hours x 2hours
So the answer is $16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
-3x + 2y = 8 Which of the following graphs represents the equation above?
You make an experiment to determine the percent mass of carbon in sugar. You find out that there is 46.63g of carbon in 75.00g of sugar. What is the percent mas
please help me Which best describes Korean-Chinese relations during the Goryeo-Khitan War?
Which is the independent variable and why is it independent?
Stem cells are difficult to differentiate. TRUE/FALSE
C= 5/9(F-32) The equation above shows how temperature F, measured in degrees Fahrenheit, relates to a temperature C, measured in degrees Celsius. Based on the e
What are the solution
Find the missing variable in the following question. If there is direct variation and y = 75 when x = 25, find x when y = 48. A. x = 12 B. x = 14 C. x = 10 D.
You need to buy at least 11 bagels for your company meeting. Explain below how you would maximize your purchase. That is, you want to buy the most number of bag
Find the volume of the given shape to 2 significant figures