alexyuriyovich
alexyuriyovich alexyuriyovich
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME:

Strawberries cost $1.24 per pound. What is the cost for 3.16 pounds of strawberries?​

Respuesta :

emergenitro emergenitro
  • 09-03-2021

Answer:

$3.92

Step-by-step explanation:

1.24 x 3.16 = 3.9184

Rounding it off to two decimal places:

$3.92

Answer Link

Otras preguntas

Consider the phrases “recognize speech” and “wreck a nice beach.” If you say them out fast anyone might confuse the sentences. From this it is easy to see why N
PLS HELP WILL MARK BRAINIEST Determine which car gets the better gas mileage (picture below)
please help me with these two !!! i’ll give brainliest !!!!!!
The atomic number of an element is ____________________. a. the number of protons in each atom of the element. b. 1 mol of the element. c. the number of neutron
what classes should I take as a freshman in high school
Question for math quiz..When a common denominator is found for the fractions 2/5 and 5/6 what will the equivalent fractions be?
Please Help !!!!!!!!!!! the second choices are $4, $6, $8, $32
how do i graph y=-3/4x-1
What is the volume of the cylinder below
overview plot of Coco movie​