ninjablocksgaming
ninjablocksgaming ninjablocksgaming
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

You get to fill a bag with any type of candy for $1.35 per gram. You get to the counter ad have 5.23 grams of candy. How much do you have to pay?

Respuesta :

velomelas velomelas
  • 09-03-2021

Answer:

about $7.06

Step-by-step explanation:

Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 09-03-2021

Answer:

$7.06

Step-by-step explanation:

unit cost: $1.35/gram

5.23 grams * $1.35/gram = $7.0605

Answer: $7.06

Answer Link

Otras preguntas

How can I revive my old Spanish skills I once had two years ago. I want them because I really admire a language other than my own. Please answer if you read.
an elementary school has 1558 students. There are 48 classes. Estimate the number of students in each class please answer
how to rename 82 thousands
a 2 digit number is 5 times its units digit. the sum of the digits is 7. find the number
How many meters in 25cm x8
Last Saturday 16 people worked at the theater. 4 people worked the morning shift and 12 people worked the evening shift. They earned a total of $1,032.00. If ea
7 is 70% of what number
8.54 round to nearest tenth
f(h)=-6h-2/3 Find f(-3)
? use each pair of vocabulary words in a single sentence.?