DAVID78191 DAVID78191
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

Callie made 24 cake pops for her neighbor. If it costs $1.25 to make one cake pop, how much did it cost to make 24 of them?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-03-2021

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the governing document of a municipality? constitution municipal charter county charter state statute
Which of the following actions would be the most likely to reduce water pollution?
I need help finding this answer for this word problem. I don’t know how to do it.
A two-player game in which one player's gain is not completely offset by the other player's loss is called a
The geothermal ___ is about 25C for every 1 km of depth below Earth's surface.
A swimming pool, 20.0 m ✕ 12.5 m, is filled with water to a depth of 3.73 m. If the initial temperature of the water is 17.5°C, how much heat must be added to t
Please answer quickly and correctly.
what are two ways in which American culture change in the 1920's
Yo________ a todas las personas de mi vecindario. sabo sé conozco conoco
GIVING BRAINLIEST!! HELP ASAP!! Think about the process of pulling back a rubber band and letting it go to launch a toy car. List each form of energy associated