corpsebride96 corpsebride96
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

YOU CAN BUY 5 BANANAS FOR $2.50. HOW JAST
MUCH WILL IT COST TO BUY / BANANAS? YOU
BUY
Please Help!

Respuesta :

tellezw2023
tellezw2023 tellezw2023
  • 08-03-2021

Answer:

It will cost $12.50

Ver imagen tellezw2023
Answer Link
babysumeya7
babysumeya7 babysumeya7
  • 08-03-2021
2.50x5= 12.5 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Do you have good genes from wearing good jeans?
There are (22)4 ⋅ 20 cows in a meadow. What is the total number of cows in the meadow? a. 0 b. 26 c. 27 d. 28
Jason has three more peppers then he does cats if he has 11 pets know how many cats does he have
Sarah has 2 trees in her backyard. The elm tree’s current height is 38 inches. It grows 4 inches each year. The oak tree is 45.5 inches tall and grows 2.5 inch
an igneous rock that contains mostly proxene and olivene has ___.
Approximately 3.24 billion gallons of water flow over Niagara Falls falls daily is it continuous or discrete
What structural feature of cells can allow molecules to flow directly from the inside of one cell to the inside of the next? (a) cilia (b) plasmids (c) plasmode
circle the even 122 343 728 910 423
Which of the following rocks is commonly used as an abrasive?
The acceleration due to gravity on the surface of Mars is about one third the acceleration due to gravity on Earth’s surface. The weight of a space probe on the