Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
the bold type sa matanda
the sum of a rational number and it's reciprocal is 13/6. find the number?
Last year, Austin opened an investment account with $5400. At the end of the year, the amount in the account had increased by 7.5%. How much is this increase in
The histogram shows the depth a diver has been to, in meters. Estimate the mean of the data set displayed in the histogram.
Why does the DNA inside the nucleus need to replicate itself during interphase?
(b) The sum of a number and its reciprocal is 2 1/6.Find the number
which of the following statements is true about a timeline?
What do you think are the most important issues facing the United States today? If you were in charge, how would you propose we fix or address those issues?
A mother gives birth to an 8-pound baby. Every 3 months, the baby gains 4 pounds. If x is the age of the baby in months, then y is the weight of the baby in pou
What is the equation for the graph shown?