denzel6
denzel6
08-11-2016
Mathematics
contestada
2 1/2 yards the cost was 15$ cost per yard
Respuesta :
Аноним
Аноним
08-11-2016
15 + 15 + 7.50 equals $37.50
Answer Link
zachhorn97
zachhorn97
08-11-2016
37.5 you times 15 by 2 because there are two yards then divide 15 by 2 then add 30 and 7.5 together
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
In the table, (x) shows the number of tomatoes and (y) shows the cost. Based on the table, you can write the equation (y) equals some number times (x). what is
Read the selection below from Gulliver’s Travels by Jonathan Swift and answer the question that follows. The reader may remember, that when I signed those artic
Does rabbits, worms, and flys have cell walls?
Under what circunstancias might you receive a tax refund from the irs
Identify a common reason teens report they start using alcohol
____________ is the process by which a group of workers legally take away a union's right to represent them. disqualification decertification impeachment disenf
Termina esta oración: Ayer yo... tuve un fuerte dolor de cabeza. tenías un fuerte dolor de cabeza. tengo un fuerte dolor de cabeza. tendré un fuerte dolor de ca
you will have to lift a heavy box.The force of gravity pulls it downwards with a force of 500 N .Your father applies an upward force of 220 N How much force you
Why were austria's borders smaller after world war i than before the war?
Help me i need this last course to graduate please please