misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

Differentiate 2sin(5x-5)
You found cooked rice left out on the counter all night, the safe way to handle it is to.
Peter is ten years old. he likes to play a game called "name, place, things, animals" along with his friends, because he often wins and is very good at it. in t
Which describes the solid flying debris from a volcano?
The most expansive colonial empire in the Americas belonged to the _________ who extended their claim to territory all the way to what is now Southern Californi
The sky train from the terminal to the rental car and long-term parking center is supposed to arrive every 14 minutes. the waiting times for the train are known
please help!!!!! Use the Venn diagram to calculate conditional probabilities. Which conditional probabilities are correct? Check all that apply. P(D | F) = P(E
Which trait do cardiac and smooth muscle share?
explain why the function f(x)= 5x-15/x-3 is not asymptotic to the line x=3. sketch the graph of this function.
Lamarck wrote an important book talking about