sierransullivan sierransullivan
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

My mother purchased 8 Pepsi products at Bi-Lo for $14.00. What is the price per
product?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-02-2021

Answer:

1.75 per product

Step-by-step explanation:

Answer Link
shelbyorozco
shelbyorozco shelbyorozco
  • 10-02-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

You would multiply 8 by 14 dollars because your finding the price per product Pepsi bottle so your answer would be 112 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Which art technique has the artist used in this painting? The artist has used a(n) __________ technique in this painting. ​
Psychologist Alan Marlatt and colleagues have argued that a more credible approach to college drinking than abstinence programs is to recognize drinking as norm
The number line shows the car's starting point and the ending point. Find the distance between them.
What is the answer to this question
1. Complete the unfinished DNA strand from below.2. What m-RNA strand would be formed from the DNA strand that you just made in #1 above?3. Using the codon char
Briefly explain what is meant by Global PR​
A daycare center operator wanted to survey her parents to determine if they were interested in the center providing once-a-month Saturday night care for their c
What is the constant of variation, k, of the direct variation, y = for, through (5,8)?
What is the slope of the line? What is the y-intercept of the line? y = -8x
the angle of elevation of the top of a tower from a point 42 metres away from it's base on level ground is 26 degrees. find the height of the tower.​