Seudónimo Seudónimo
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

HELPPP MEEEEEEE PLZZZZZZZZZZZZZ

HELPPP MEEEEEEE PLZZZZZZZZZZZZZ class=

Respuesta :

zpbrown
zpbrown zpbrown
  • 09-02-2021

Answer:

The sandwich cost $5.75

Step-by-step explanation:

9 = s + 3.25

-3.25   -3.25

5.75 = s

Answer Link
25jules3941
25jules3941 25jules3941
  • 09-02-2021

Answer:

5.75

Step-by-step explanation:

All you have to is subtract 3.25 by nine on the other side. What you get equals s.

Answer Link

Otras preguntas

In triangle RST, find the value of X. Round to the nearest tenth.
15 PTS PLEASE HELP QUICK (not related to the question but please add me thx i want friends) OK THX THE QUESTION IS BELOW
a fish tank is in the shape of an open glass cuboid 30cm deep with a base 16cm by 17cm, these measurements being external. if the glass is 0.5cm thick and its m
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Hi I need help on this I've tried about 55 times already and I want to smash my computer into bits so if anyone can help please I need it
10. The soup and sandwiches smelled DIVINE. O Predicate noun . Predicate adjective. O Direct object. O Indirect object
1. Issued $45000 of par value common stock for cash. 2. Repaid a 6 year note payable in the amount of $21000. 3. Acquired land by issuing common stock of par va
If juice boxes come in packs of 12 and we need to buy enough for 189 students. How many packs of juice boxes do we need to buy?
What is the solution to this equation?
If p is true and q is true, then ^p — ^ ~ q is true.