globglobglabglab globglobglabglab
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

If waffles are $3 a piece, how much would it cost for 26 waffles?



Respuesta :

SliceyGreen
SliceyGreen SliceyGreen
  • 09-02-2021
It will cost atleast 78 dollars
Answer Link
Аноним Аноним
  • 09-02-2021

$78.00

Hope this helps! Good luck. :D

Answer Link

Otras preguntas

Marsha wants to buy carpet to cover her whole living room, except for the tiled floor. The tiled floor is 4 ft by 2 ft. Find the area the carpet needs to cover.
1. What are some of the steps to the scientific method?​
Determine the graph transformation....
explain how the liquid in a thermometer changes so that it can be used to measure a temprature
Bob and Lily are riding on a merry-go-round. Bob rides on a horse near the outer edge of the circular platform, and Lily rides on a horse near the center of the
Use the drawing tools to form the correct answers on the grid. Mark the vertex and graph the axis of symmetry of the function. fix) = (x - 2)2 - 25
Which detail most strongly develops the theme of loneliness in "The Raven"? The speaker looks to the bird for company by sitting on a chair and studying it. The
1. While FF was started 40 years ago, its common stock has been publicly traded for the past 25 years. 2. The returns on its equity are calculated as arithmetic
Which one of these people does not attend the closing? a. Your real estate agent b. Closing agent c. Seller d. Appraiser
Please answer this correctly without making mistakes