sebas9227 sebas9227
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

At a deli, Joe bought 2.2 pounds of coleslaw for $7.15. What was the unit price?

Respuesta :

hernameishere22 hernameishere22
  • 08-02-2021

Answer:

$3.25 for 1 pound of coleslaw

Step-by-step explanation:

i think,.

Answer Link

Otras preguntas

Is 0, 2, 4, 6, a arithmetic sequence
The equation of a circle is (x - 4)2 + (y - 2)2 = 9. Determine the coordinates of the center of the circle.
Which of the following best describes the result of the Greensboro sit-ins?
Factor 3x2 - 15x - 42.
what is the largest factor of 16 that is also a perfect Cube
External conflict includes?
What are three goals of the United Nations
Mindy can type 40 words per minute.How many words can she type in 5 minutes?
Sam just purchased a new car. After his employee discount and the sale that the dealership applied to the original price, Sam paid $13,734.60. If Sam’s employee
how many 7s go into 30