gamergirljessicaholm
gamergirljessicaholm gamergirljessicaholm
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of paying $15 for 4 people to see a magic show?

Respuesta :

leahgibson1022
leahgibson1022 leahgibson1022
  • 08-02-2021

Answer: $3.75

Step-by-step explanation:

Divide 15 by 4

Answer Link
deanna12099
deanna12099 deanna12099
  • 08-02-2021
3.75/1 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

choose the fuction whose graph is give below
For a science project, billy observed a chipmunk and a squirrel stashing acorns in trees. the chipmunk hid 3 acorns in each tree. the squirrel hid 4 acorns in e
What is the Punnett square for ocular albinism?
The ratio of the one leg of the right triangle to the other leg of the right triangle must be 8:7. Determine the greatest length of one leg of the right triangl
Write a three letter word that’s a color
help me solve this pls
How managing food supplies could be used as a way to control a population
Solve: -1/2 + c = 31/4 (1/2 and 31/4 are fractions)
When you operate from a position of autonomy, you value and accept
Assume Germany can either produce 3 bushels of wheat or 6 bushels of corn in a set period of time, and the United States can produce either 2 bushels of wheat o