vivian102027 vivian102027
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you divide 5.36 by 20 oz?

Respuesta :

tagoddard
tagoddard tagoddard
  • 08-01-2021

Answer:

$0.27 per oz

I hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

the algorithm below is intended to calculate the sum of squares from 1 to n, where n is any positive integer. for example, if n is 3, the algorithm should calcu
Jose trinidad moran época vida obras cargos protagonismo de la historia
What important consideration in the restitution of art and artefacts to originating countries is illustrated by the lydian hoard?.
fossil fuels are an example of nitrogen storage in our environment. is it an organic or an inorganic storage?
If a disparity was found in the vote count after the student election, would it mean that there was a clear winner why or why not
use the euclidean algorithm to find a)gcd(1, 5). b)gcd(100, 101). c)gcd(123, 277). d)gcd(1529, 14039).
a uniform metre rule pivoted off centre but maintained in equilibrium by a suspended weight of 2.4 newtons the weight is hung 5 cm from one end of the Meter rul
cfcs are most likely to be found in what type of equipment...? hot water heaters air conditioners condensers boilers
the manganese(ii) content of a solution may be found by precipitating it as manganese(ii) hydroxide, and then decomposing the hydroxide to manganese(ii) oxide b
Which of the ratios below is equivalent to 4:1? Select all that apply.