amaylaarzusiano
amaylaarzusiano amaylaarzusiano
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

If you have 12 donuts for $5.40, what is the cost of one donut

Respuesta :

robsan04
robsan04 robsan04
  • 08-01-2021

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

you have to divide 5.40 by 12

Answer Link
aaliyahsaldana7 aaliyahsaldana7
  • 08-01-2021
0.45

because 12 divided by 5.40 = 0.45
Answer Link

Otras preguntas

Three varieties of coffee long dash— Coffee​ A, Coffee​ B, and Coffee C long dash— are combined and​ roasted, yielding a 51​-lb batch of coffee beans. Twice as
How many moles are in 1.2 x10^3 grams of ammonia, NH3
What is the probability of drawing two blue marbles if the first one is placed back in the bag before the second draw 2 yellow 3 pink 5 blue
What is the inequality for 4x-9>8x+3
In patients with rib​ fractures, what benefit does​ grunting, or partial expiration against a closed​ glottis, provide?
What terminology would the nurse use to document a newborn who weighs 4,000 grams (8.13 lb) or more at birth?
I'LL GIVE YOU 40 POINTS!!!! Instructions:Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar(s). The de
Write an expression using the distributive property that can be used to find the quotient 56 divides by 4
Read the excerpt from "What to the Slave is the Fourth of July?" Fellow-citizens, pardon me, allow me to ask, why am I called upon to speak here today? What ha
Help me on number 5,6,7,8,9,10 please i need help