tayloram2
tayloram2 tayloram2
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

-ANSWER CORRECTLY

-DO NOT ANSWER IF YOU DO NOT KNOW

-DO NOT COPY AND PASTE YOUR ANSWER

-DO NOT COPY OTHER PEOPLE

ANSWER CORRECTLY DO NOT ANSWER IF YOU DO NOT KNOW DO NOT COPY AND PASTE YOUR ANSWER DO NOT COPY OTHER PEOPLE class=

Respuesta :

2024ZhaA
2024ZhaA 2024ZhaA
  • 08-01-2021

Answer:

the third one, (4,5)

Step-by-step explanation:

4+1 >4

5+1>4

Answer Link
annieeeee1029384756
annieeeee1029384756 annieeeee1029384756
  • 08-01-2021

Answer:

it is 4,5

Step-by-step explanation:

when you substitute 4 for n you get this:

n + 1 > 4

4 + 1 = 5

5 > 4

When you substitute 5 for n you get this:

n + 1 > 4

5 + 1 = 6

6 > 4

HOPE THIS HELPS! LEAVE A THANKS AND 5 STAR RATING PLZ

Answer Link

Otras preguntas

Bananas cost $0.49 per pound and grapes cost $1.15 per pound. Leanne bought 3.5 pounds of bananas and 2.4 pounds of grapes. How much did she pay for the bananas
write 100/250 in simplest form !
Una oración con la palabra aculturación
3c =______________fl oz
At top speed, a boat can cover 1,533 kilometers in 3 hours what unit rate does the boat travel during this time frame?
Wrapping paper is on sale at 3 rolls for $4.25. How many rolls can danika buy with $20
which is the most likely reason a person would become an indentured servant in the thirteen colonies
What are the characteristics that usually determine who is nominated for president?
Write the formula that shows the release of energy by a molecule of ATP
Read the following sentence: Do your work! The sentence above is an example of a/an _______ sentence.