BlanketSquid847
BlanketSquid847 BlanketSquid847
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Background
Layout-
Theme
Testos
2
Freda bought 6 gallons of gasoline for $19.14
What was the unit price of this gasoline?

Respuesta :

ifx
ifx ifx
  • 07-01-2021
$3.19 for each gallon.
Answer Link

Otras preguntas

Why is the force of friction between two blocks reduced by adding dishwashing liquid between them?
The green valley zoo has a new colony of 17 egyptian fruit bats. it costs the zoo 0.86 per day to feed each bat a variety of soft fruits. how much does the zoo
In the diagram below, M is the midpoint of KL. Solve for the value of x.
Full explanation please. If answers correct, will mark Brainlist :)
From the set {0, 1, 15}, use substitution to determine which value of makes the equation true.
Select the correct answer. Which alternative for the words in bold letters makes the sentence most effective?
The image below shows an onion root viewed under a microscope. What does this image best demonstrate?
On january 8th your account was charged $30.00 for an overdraft fee. why did that happen?
what is a memory unit in computer​
Why is it important to not concentrate too much power in one branch of government? Give examples of what might happen if there were too much power in the Execut