jorettafitchett
jorettafitchett jorettafitchett
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 1/2 pound : 5 days

Respuesta :

loraleihendricks04
loraleihendricks04 loraleihendricks04
  • 06-01-2021

Answer:

10 per day

Step-by-step explanation:

Answer Link
dlklobucher
dlklobucher dlklobucher
  • 06-01-2021

Answer:

. 10 per day

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A car dealership allows you to customize your new car. You can choose between blue, red, black, or silver paint. The interior comes in leather or cloth. You
Find the equation of a line that passes through the given point(-3,-4) and (2,11)
explain how to do 7.86×4.6
What is the inverse function of the picture given
Italian navigators: giovanni da verrazano hoping to find a northwest passage leading through the Americas to Asia explored
Alex paid $4.40 for 2.5 pounds of walnuts . What is the cost of one pound of walnut
Using the direction indicator included, choose the correct statement regarding the map below. A. Burr is northwest of Hamilton. B. Calhoun is southeast of Bu
Can you help me with this question
Recall that photosynthesis consists of two sets of chemical reactions. Which of these describes the energy conversions that occur during the light-independent r
A website converts kilograms to pounds. Rounding the conversion to the tenths place, it says ''1 kilogram = 2.2pounds.'' According to the conversion rate, how m