Wimsett4
Wimsett4 Wimsett4
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 2,100-square-foot home in Cheyenne, Wyoming, costs $110 per square foot. How much does this home cost?

Respuesta :

kirastyles
kirastyles kirastyles
  • 09-12-2020
231,000 because that is what you get when you multiply 2,100 x 110 (per square foot)
Answer Link

Otras preguntas

Please help me and if you do thx!
Which of the following is not correct? a The students completed their classwork and went out to play. b. The students completed their classwork, and went out to
A crawling tractor sprinkler is located as pictured below, 100 feet South of a sidewalk. Once the water is turned on, the sprinkler waters a circular disc of ra
Can someone please help
how did the delta protect the Egyptians from civilization to north
Before experimenting with the pendulum task apparatus, a teenager is asked which variable determines the rate of swinging, and she says, "weight." The teen then
Vector A with arrow, which is directed along an x axis, is to be added to vector B with arrow, which has a magnitude of 5.5 m. The sum is a third vector that is
What is the product of 3x(x + 4) cOf
simplify -12(-i)(-3k)
1. To prevent power fluctuations from damaging electronic components, you should always use a ________ with your computer. 2. ________ will affect the data on