ashleewilson3295 ashleewilson3295
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of twenty-five apples is less than $9.50. The cost of twelve of the same apples is more than $3.60. What are the possible prices of one apple?

Respuesta :

nickjames22
nickjames22 nickjames22
  • 09-12-2020
The answer is right about 2.63
Answer Link

Otras preguntas

can anyone answer this question for me?
If you start on the first day of the month and repeat an activity every 4,56, etc days, how many times would you do it in a month Month=January
If 8.00 L of H2 reacts at a constant temperature of 310 K and pressure of 4.00 atm, how many grams of water are produced? 2 H2 + O2 → 2 H2O
55 percent of 48 is the same as 60 percent of what number? I WILL AWARD BRAINLEIST
Your basal metabolic rate is_____ (A.) The rate at which you eat (B.) The rate at which your body uses energy at rest (C.) The rate at which you exercise (D.) Y
Tell me the degree of polynomial?
Perine Company has 3,960 pounds of raw materials in its December 31, 2019, ending inventory. Required production for January and February of 2020 are 4,400 and
What is the basis for the earliest classification system of organisms?
The point A(4, -1) is reflected over the x-axis. Use a mapping to find the coordinates of A.
grams is a unit used to measure