sophiacacapokemon sophiacacapokemon
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the best price?
1 bag = $0.89
6 bags = $16.48
48 bags = $44.89
second question: What is the unit price of the best deal? (Round to nearest penny... do not use
symbols)

Respuesta :

rowan34
rowan34 rowan34
  • 09-12-2020

Answer:

1 bag

Step-by-step explanation:

because the other ones are more expensive

Answer Link

Otras preguntas

a carver begins work on the block or granite that weighs 2700g which has a density of 2.7g/cm^3. What is the volume of the granite?
Please help me Solve the inequality and show step by step |-2-10p|+2<70
Please help me if you don't mind
Which of the following has the same value as 1.12?
lines are capable of creating interesting illusions?true or false?​
what skill do you believe you pauses that helps you deliver excellent customer services
Which part of the ear is named after tools, such as the hammer and the anvil? A. endolymph B. cochlea C. auditory ossicles D. organ of corti
Im going to make it easy for you what is . 5x100
Which equation best represents the line? (4 points) a. y=3x + 3 b. y= 1/2x - 3 c. y= 1/2x + 3 d. y= 3x + 1/2
help answer this asap!